Helptext

Kursnoteringar

Klicka på ett värdepapper för mer information. Välj tidsintervall för uppdatering.

1/24/2017 12:08:38 PM

Handeln pågår

Handeln pågår fram till 17.30 och kurserna visas i realtid. Här visas kurserna och volymerna från INET Nordic.


Observationslistan

Aktuella kurser

Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Litium TO 1info SectorPic0.1942.220.4150.630.640.640.642,0001,2801 
Tourn International  SectorPic2.1021.2112.0012.4012.0012.0010.2510,914119,8441587.36
Yield Life Science  SectorPic1.0020.005.756.006.006.955.1049,121291,3857589.83
Crowdsoft  SectorPic0.03814.290.2950.3040.3040.330.2593,564,4221,034,65715165.50
Sivers IMA  SectorPic0.559.736.156.206.206.205.7052,553321,20037259.70
Respiratorius  SectorPic0.156.052.602.632.632.692.48563,3491,451,407144367.43
Vadsbo Switchtech  SectorPic0.266.034.514.574.574.574.3731,744142,9691465.14
CombiGene  SectorPic0.195.593.453.493.593.593.281345.7342.37
IDL Biotech B  SectorPic0.175.543.003.193.243.243.24124401.81 88.58
Community Entertainment  SectorPic0.275.484.905.205.205.204.937,62038,020910.39
PExA  SectorPic0.305.086.156.256.206.656.05161,0041,010,173114 57.20
Star Vault B  SectorPic0.0154.840.310.3240.3250.3260.32519,6926,4015 21.78
Litium  SectorPic0.404.768.758.858.809.308.4548,106423,5415558.03
Ortoma B  SectorPic1.604.6535.2036.5036.0036.2033.806,475230,41218 410.85
ECOMB  SectorPic0.054.501.101.161.161.161.1016,82418,616513.31
Lovisagruvan  SectorPic2.504.4657.0060.0058.5058.5057.0079546,3503199.87
ahaWorld  SectorPic0.184.394.154.204.284.304.128,45036,063853.74
EasyFill B  SectorPic0.403.7910.8010.9510.9510.9510.509,593103,93825 640.07
Genesis IT  SectorPic1.703.7845.6046.7046.7047.1045.001,82783,97910443.65
Pen Concept  SectorPic0.203.645.505.605.706.005.7032,281187,43030106.45
Hamlet Pharma  SectorPic0.353.5410.1510.2510.2510.8510.0516,906171,59518313.91
HQ  SectorPic0.023.480.5650.590.5950.5950.5629,55916,7014283.50
HomeMaid B  SectorPic0.453.4113.3013.6513.6513.6513.201,26217,0917 249.00
RLS Global  SectorPic0.353.2910.6011.0011.0011.4010.5010,600114,16315549.72
Clinical Laserthermia B  SectorPic0.303.149.659.859.859.959.602,35022,7809 234.26
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
PromikBook  SectorPic0.0083.140.2630.2840.2630.2840.254581,982155,3363016.00
Emotra  SectorPic0.253.118.058.308.308.408.107,56862,4631479.00
Novus Group  SectorPic0.083.002.672.752.752.872.673,6009,795728.52
Nanologica  SectorPic0.502.8417.8018.1018.1018.4017.603,75567,1211283.58
Envirologic B  SectorPic0.092.773.213.333.343.383.347,11023,9486 25.46
SensoDetect  SectorPic0.062.702.272.292.282.282.1839,54186,9651840.86
SyntheticMR  SectorPic3.002.31131.75133.00133.00135.00131.251,955261,97213537.33
Cline Scientific B  SectorPic0.202.278.609.009.009.009.0050450.01 67.50
AlphaHelix  SectorPic0.032.131.421.431.441.451.4166,57994,4441876.08
Botnia Exploration  SectorPic0.052.082.442.452.452.502.4331,32477,09216226.90
Biotech-IgG B  SectorPic0.0022.060.0940.0990.0990.100.09990,4008,9777 21.65
Parans Solar Lighting  SectorPic0.102.044.955.005.005.004.9012,64362,6951070.04
Oncology Venture  SectorPic1.001.9852.0052.7551.5058.2549.1035,2711,910,92088518.85
Nanexa  SectorPic0.201.9110.3010.6010.6510.6510.253,00131,818381.21
Oboya B  SectorPic0.301.8815.5016.3016.3016.5015.807,945127,94418 287.33
Miris Holding  SectorPic0.0011.720.0560.0590.0590.0590.058210,27212,2111345.17
SynAct  SectorPic0.101.695.806.006.006.006.003,50021,000673.56
Follicum  SectorPic0.101.566.456.506.506.656.405,41035,25812104.03
DexTech Medical  SectorPic0.401.5426.2026.4026.4028.9026.4013,965376,95412389.47
Invent Medic  SectorPic0.201.4014.5514.9514.5014.5013.5027,261377,71056116.29
Recyctec B  SectorPic0.051.283.813.943.953.983.952,72010,8085 62.73
Peptonic Medical  SectorPic0.101.089.359.509.409.709.4021,711205,43821193.67
A1M Pharma  SectorPic0.020.972.002.072.082.142.0090,075182,92229113.60
Toleranzia  SectorPic0.050.915.405.555.555.555.40176965.4244.36
Taurus Energy B  SectorPic0.010.831.211.251.211.271.20147,946180,30510 104.16
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Axonkids  SectorPic0.050.835.706.106.106.106.052501,521450.02
OptiFreeze  SectorPic0.200.7924.7025.4025.4025.5024.709,153228,08430217.93
WntResearch  SectorPic0.200.7028.4028.6028.6028.9028.207,395210,39824485.49
ProstaLund  SectorPic0.050.707.207.307.207.507.207,01051,282673.97
Cefour B  SectorPic0.050.707.207.257.207.357.1527,419198,82830 70.50
Igrene  SectorPic0.100.6714.5014.9515.0015.3014.204,01858,70516130.17
Eurocine Vaccines  SectorPic0.020.633.203.223.203.253.1720,64566,43716171.07
VibroSense Dynamics B  SectorPic0.100.6116.4016.6016.4016.9015.906,511107,67716122.45
Alzinova  SectorPic0.100.5717.2017.5017.5018.0017.102,99052,0471095.87
Cherry B  SectorPic1.500.56267.00267.50267.50268.50265.003,054814,07158 4,617.34
RhoVac  SectorPic0.050.568.909.009.009.908.75149,6001,363,18712871.95
EQL Pharma  SectorPic0.050.4810.4010.4510.4510.5010.401,14311,9014260.33
Angler Gaming  SectorPic0.020.474.204.274.274.354.1022,98498,25530311.69
PharmaLundensis  SectorPic0.010.273.663.843.663.663.664501,647168.79
Amnode  SectorPic0.0010.230.4260.4350.4350.4350.41723,69210,02157.22
Slottsviken B  SectorPic0.000.000.570.580.580.590.5822,00012,7803 16.70
MedicPen  SectorPic0.000.001.471.491.491.511.4727,14040,51116125.35
Jojka  SectorPic0.000.002.652.842.772.772.771,0002,770126.53
Vindico Group  SectorPic0.000.001.181.201.201.201.2028,31233,974618.28
Bahnhof B  SectorPic0.000.00185.50186.00186.00186.00185.001,135210,33016 2,000.71
Latvian Forest B  SectorPic0.000.007.207.357.257.257.253,60026,1004 114.96
Ambia  SectorPic0.000.0014.2014.3014.3014.3014.3050715.0137.08
Spago  SectorPic0.000.0013.1513.4513.4513.4513.456018,0833115.70
Dentware  SectorPic0.000.001.361.411.361.361.364,4606,066454.27
Aptahem  SectorPic0.000.009.059.209.209.209.203002,760271.70
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Redsense  SectorPic0.000.0015.0015.2015.0015.0015.001652,4752140.86
SpectraCure  SectorPic0.000.001.401.411.401.451.38470,172655,2106579.23
Prebona  SectorPic0.000.003.403.523.523.523.522,0007,040252.89
Sjöstrand Coffee B  SectorPic0.000.002.072.252.232.232.233066.9214.01
Plejd  SectorPic0.000.0019.7019.9020.0020.2019.504,88398,15320111.21
Mälaråsen  SectorPic0.000.00109.00110.00110.00110.00110.002,000220,0002295.90
QuickCool TO 1info SectorPic0.000.000.370.3990.370.370.378,4213,1163 
Orasolv  SectorPic(0.001)-0.240.4090.4240.4240.4250.4243,3301,412280.04
Amhult 2 B  SectorPic(0.25)-0.2888.0088.5088.5088.5088.501,450128,3253 606.01
Insplorion  SectorPic(0.10)-0.2933.8034.2033.8034.5033.803,336113,87319212.33
Challenger Mobile B  SectorPic(0.001)-0.400.2390.2470.2470.2590.242369,40391,39016 26.51
VideoBurst  SectorPic(0.01)-0.531.761.851.891.891.89100189.0126.46
Fastout Int  SectorPic(0.01)-0.671.481.491.481.491.4819,82129,523883.33
Double Bond Pharmaceutical  SectorPic(0.05)-0.687.007.307.357.357.201,66212,0663122.03
Senzime  SectorPic(0.05)-0.746.706.906.706.956.657,21448,4549242.36
TiksPac  SectorPic(0.02)-0.782.532.552.552.602.555,19613,500228.05
GoldX  SectorPic(0.001)-0.810.1190.1230.1230.1230.115120,83714,2711316.29
Railcare Group  SectorPic(1.00)-0.83118.75119.00119.00120.00118.251,400165,88721521.27
QuickCool  SectorPic(0.03)-0.923.163.233.233.253.137,05122,3341025.74
Gullberg & Jansson  SectorPic(0.05)-0.945.255.305.255.305.0512,83165,903645.07
Eurocon Consulting  SectorPic(0.05)-0.985.105.155.055.155.006,69433,6675211.23
Elverket Vallentuna  SectorPic(0.75)-1.0368.7571.7571.7572.7567.001,17979,9347464.94
Dignita  SectorPic(0.10)-1.197.358.308.308.308.301,0008,300230.30
Gabather  SectorPic(0.15)-1.3311.0511.3511.1011.4511.0016,458185,17726163.44
Pharmacolog  SectorPic(0.20)-1.3714.3514.5014.3514.9014.255,82683,9311756.39
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
FX International  SectorPic(0.10)-1.436.756.906.907.006.6517,595120,2931130.03
AcouSortinfo SectorPic(0.15)-1.4410.2510.3510.2510.9010.20110,4701,156,72911877.00
WntResearch TO 2info SectorPic(0.15)-1.4810.1517.9010.0010.0010.00110.01 
Josab International  SectorPic(0.05)-1.513.223.263.263.553.212,9109,3905185.31
PlayHippo  SectorPic(0.004)-1.600.2460.2480.2460.2570.24101,30024,7781546.49
True Heading B  SectorPic(0.007)-1.640.4020.420.420.4310.4222,6139,7207 28.77
Storytel B  SectorPic(1.00)-1.6459.7560.0060.0061.7558.7530,8761,850,3301532,870.83
Bosjö Fastigheter  SectorPic(1.75)-1.65104.50106.50104.50106.50104.5035537,7626231.99
Zenergy  SectorPic(0.10)-1.675.906.055.906.255.9014,20385,2181591.52
Ecoclime  SectorPic(0.09)-1.944.454.544.544.704.543,00013,780248.92
Phase Holographic  SectorPic(0.50)-2.0323.8024.1024.1024.8023.5024,904592,82238278.34
Real Heart  SectorPic(0.30)-2.0514.1014.6014.3014.7514.3099314,2748159.53
Miris Holding BTAinfo SectorPic(0.001)-2.130.0460.0470.0460.0470.04676,6003,5995 
Raybased  SectorPic(0.40)-2.3116.6017.0016.9017.0016.304,51475,55614101.87
Provide IT  SectorPic(0.25)-2.3510.4510.9010.4011.1510.4018,457198,9312469.35
Absolicon  SectorPic(2.50)-2.4496.00100.00100.00100.00100.00101,000195.25
Net Gaming  SectorPic(0.15)-2.465.755.955.956.105.7551,686306,43333342.27
Redwood Pharma  SectorPic(0.20)-2.607.357.507.507.957.501,1108,366337.49
Micropos Medical  SectorPic(0.05)-2.601.871.951.872.051.8713,06324,6084111.71
Dalsspira Mejeri  SectorPic(0.30)-2.6410.4511.0511.0511.3510.352502,721430.47
Sleepo  SectorPic(0.06)-2.961.941.971.971.971.901,8023,465412.40
BrainCool  SectorPic(0.30)-3.069.409.459.509.759.4029,458280,88342222.42
Mobile Loyalty  SectorPic(0.003)-3.060.0950.0980.0950.0990.095298,35928,9331034.44
Finepart  SectorPic(0.25)-3.317.307.457.307.507.202,09515,277642.68
NFO Drives  SectorPic(0.009)-3.330.2620.2760.2610.270.26163,00016,785362.12
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Medfield  SectorPic(0.25)-3.367.207.407.207.257.157,00050,52410124.08
Consensus B  SectorPic(0.005)-3.450.140.1480.140.1450.145,360775.43 105.59
Beowulf Mining SDBinfo SectorPic(0.04)-3.451.111.121.121.201.088,654,5009,744,058988562.95
Cereno Scientific  SectorPic(0.25)-3.626.606.806.656.906.658385,5952 73.09
AppSpotrinfo SectorPic(0.65)-4.4713.9014.0513.9014.4513.5074,7361,037,68795131.90
EcoRub B  SectorPic(0.025)-4.950.480.5050.480.5050.482,5901,2833 24.60
Transferator B  SectorPic(0.07)-5.431.251.391.221.391.2024,86932,0907 26.88
IMINT Image Intelligence  SectorPic(4.00)-5.8064.7565.0065.0070.5064.25542,78336,097,3981,227574.42
C Security  SectorPic(0.05)-5.880.800.8350.800.860.80113,51096,3101112.11
Idogen  SectorPic(1.00)-6.9213.4513.6013.4514.4013.1552,114711,93994164.39
Xtranet  SectorPic(0.07)-7.610.8650.910.850.850.85769653.7122.33
Orezone  SectorPic(0.045)-7.890.5250.5650.5250.5750.52560,31034,3441131.29
Motion Display  SectorPic(0.90)-8.269.8510.0010.0011.059.3022,994235,47536103.95
Rootfruit  SectorPic(0.75)-8.388.258.508.208.758.2020,202169,5792750.22
MedicPen TO 3  SectorPic(0.02)-10.000.150.1850.180.180.182,500450.01 
Envirologic TO 1 Binfo SectorPic(0.18)-31.030.400.4990.400.4010.4014,0005,6042 
Slottsviken A  SectorPic  1.281.791.49    0 7.54
Klick Data B  SectorPic  6.358.906.95    0 17.01
European Institute of Science B  SectorPic  0.550.600.55    0 4.45
Transferator A  SectorPic  1.321.501.32    0 39.61
Everysport A  SectorPic  1.151.191.18    0 130.49
New Equity Venture International B  SectorPic  51.5060.0059.50    0 173.20
Safe at Sea  SectorPic  9.159.609.80    031.39
Archelon B  SectorPic  0.2010.2140.206    0 15.78
Alteco  SectorPic  1.431.481.43    023.42
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Greater Than  SectorPic  15.5016.0016.00    0130.20
Wonderful Times Group  SectorPic  8.9511.109.55    022.95
Sealwacs  SectorPic  7.457.908.05    024.75
Zenicor  SectorPic  19.8020.0019.50    086.84
Interfox Resources THSectorPic    8.95    0527.20HALTED
QBank  SectorPic  5.806.006.25    042.81
Acrinova  SectorPic  47.9052.0047.90    0213.64
Sealwacs TO 1  SectorPic  0.384 1.85    0 
Sydsvenska Hem  SectorPic  101.25101.75101.00    0242.40
Redwood Pharma TO 1info SectorPic  0.660.810.795    0 
SynAct TO 1info SectorPic  0.5050.590.505    0 
Shortcut Media  SectorPic  6.256.606.50    051.28
Zenergy TO 1info SectorPic  0.8350.991.06    0 
Envirologic TO 2 Binfo SectorPic  0.4010.580.351    0 
True Heading BTA Binfo SectorPic  0.3510.4060.361    0 
Axonkids BTAinfo SectorPic  5.755.855.75    0 
Amnode BTA 2info SectorPic  0.4020.430.42    0 
Vanliga listan

Observationslista     info

Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Oden ControlinfoOBSectorPic0.010.362.602.772.792.792.799502,651216.89
HybriconinfoOBSectorPic0.000.002.682.702.702.702.653,1908,461440.09
Lucent OilinfoOBSectorPic  7.007.357.15    019.91



  • Mäster Samuelsgatan 42
  • 111 57 Stockholm
  • Telefon: 08 - 511 68 000
  • info(snabel-a)aktietorget(punkt)se