Helptext

Kursnoteringar

Klicka på ett värdepapper för mer information. Välj tidsintervall för uppdatering.

2/28/2017 3:27:37 PM

Handeln pågår

Handeln pågår fram till 17.30 och kurserna visas i realtid. Här visas kurserna och volymerna från INET Nordic.


Observationslistan

Aktuella kurser

Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
PlayHippo TRinfo SectorPic0.001100.000.0020.0030.0020.0020.001342,519591.720 
PharmaLundensis URinfo SectorPic0.02659.090.0630.0940.070.0990.05145,6703,06335 
SpectraCure TO 2info SectorPic0.03615.650.240.2660.2660.2660.26512,2803,2592 
Storytel B  SectorPic6.5010.2469.5070.0070.0071.0066.00141,6789,731,5176233,349.30
A1M Pharma  SectorPic0.129.761.331.351.351.351.23154,680200,7014873.73
Consensus B  SectorPic0.0118.530.140.1520.140.1780.131,086,669165,72268 105.59
Respiratorius  SectorPic0.187.562.532.562.562.642.401,416,9383,616,295342357.65
Ecoclime  SectorPic0.296.994.304.514.444.444.255,45023,546647.84
Emotra  SectorPic0.806.9012.4012.5012.4012.7011.60126,3231,552,866129118.02
Gullberg & Jansson  SectorPic0.296.744.354.574.594.654.591,3026,022639.40
Pen Concept  SectorPic0.336.715.205.455.255.504.8963,523326,4335398.04
Provide IT  SectorPic0.556.598.858.908.909.758.5022,879203,2292959.35
PlayHippo  SectorPic0.0156.170.2510.2590.2580.2590.25634,668162,2953448.76
Invent Medic  SectorPic0.756.1512.9013.0012.9513.0012.659,123116,98827103.86
Clinical Laserthermia BTA Binfo SectorPic0.505.629.159.309.409.408.9012,621115,55518 
Clinical Laserthermia B  SectorPic0.505.599.409.459.459.559.0589,285829,617101 224.75
Net Gaming  SectorPic0.504.9810.5010.7010.5510.8510.20413,6204,378,810302606.89
WntResearch  SectorPic1.204.9225.4025.6025.6025.6024.4015,313386,48848434.56
Challenger Mobile B  SectorPic0.014.740.2210.2220.2210.2210.204202,55144,16521 23.72
Elverket Vallentuna  SectorPic3.504.7172.7577.5077.7577.7577.0074257,39710503.82
Micropos Medical  SectorPic0.084.441.801.881.881.891.8112,43522,5819112.31
VideoBurst  SectorPic0.063.641.661.711.711.741.6173,823125,1192023.94
Prebona  SectorPic0.133.603.553.703.744.393.4029,709110,6992756.20
ProstaLund  SectorPic0.253.238.008.258.008.407.4076,638619,63710182.19
Raybased  SectorPic0.503.2115.8016.1016.1016.3015.8016,776267,6013997.05
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Angler Gaming  SectorPic0.153.164.804.954.905.004.7593,548462,86741357.68
Nanexa  SectorPic0.302.9410.0010.5010.5011.0010.0510,783112,7111080.06
Star Vault B  SectorPic0.0082.840.2850.2880.290.2970.28144,25041,98614 19.44
TiksPac  SectorPic0.062.822.162.292.192.192.19450985.5124.09
CombiGene BTAinfo SectorPic0.082.593.153.173.173.173.09104,768326,85640 
Vadsbo Switchtech  SectorPic0.152.486.206.356.206.456.1532,026201,4014388.37
SyntheticMR  SectorPic5.502.42232.00233.00233.00233.00220.505,5751,263,34549941.34
Finepart  SectorPic0.152.366.306.456.506.606.3033,529215,7803838.00
CombiGene  SectorPic0.082.353.263.483.483.483.2577,249254,3643841.07
Bosjö Fastigheter  SectorPic2.252.10108.00109.25109.25109.50107.002,158234,17114242.54
Follicum  SectorPic0.101.925.255.305.305.505.2063,518335,4684984.83
Fastout Int  SectorPic0.031.881.601.631.631.641.60111,188180,1944291.77
SpectraCure  SectorPic0.021.601.271.281.271.321.2544,87556,5951771.87
Senzime  SectorPic0.101.596.206.406.406.406.2053,302331,14319231.50
AlphaHelix  SectorPic0.021.481.341.371.371.371.3426,31535,526572.38
EcoRub B  SectorPic0.0051.370.3710.3930.370.3990.36519,7847,75319 18.96
Nanologica  SectorPic0.201.2016.4016.8016.9016.9016.505459,069578.03
Mobile Loyalty  SectorPic0.0011.030.0980.0990.0980.1050.0952,032,914197,2194637.86
Crowdsoft  SectorPic0.0020.960.210.2120.210.2160.204410,74784,9183545.25
Idogen  SectorPic0.100.9510.4010.6010.6011.309.9518,128189,90932129.56
FX International  SectorPic0.050.845.806.006.006.005.801,6009,356526.12
Vindico Group  SectorPic0.010.831.211.241.211.211.20569688.3218.43
QBank  SectorPic0.050.836.056.256.056.256.056,22937,985741.44
Orasolv  SectorPic0.0030.760.400.4040.400.4050.3998,48639,4221075.51
Taurus Energy B  SectorPic0.010.691.411.451.451.461.4516,96724,7715 124.82
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Latvian Forest B  SectorPic0.050.697.257.357.307.307.302,00014,6001 115.75
PromikBook  SectorPic0.0020.670.2820.2990.300.300.2984,8471,452518.25
Insplorion  SectorPic0.200.6530.6030.9031.0031.3030.206,317194,99338194.74
QuickCool  SectorPic0.020.633.173.223.223.253.1632,605104,5071325.66
Plejd  SectorPic0.100.5219.0019.5019.5019.5018.908,225156,30626110.83
Zenicor  SectorPic0.100.4523.0024.2022.4025.5022.4093921,804799.75
Oboya B  SectorPic0.050.3414.5014.8514.8515.5014.4030,137447,53856 261.77
Amhult 2 B  SectorPic0.250.3180.0080.2580.0080.0079.258,883708,51250 547.80
Bahnhof B  SectorPic0.500.26190.50192.50192.50194.00189.006,0641,164,91399 2,070.63
Railcare Group  SectorPic0.250.21120.75121.25121.25121.25121.001,881227,69422531.12
Everysport A  SectorPic0.000.000.950.9550.950.980.95124,585119,90330 106.95
Greater Than  SectorPic0.000.0014.9016.4015.9015.9015.803,28952,2163129.38
OptiFreeze  SectorPic0.000.0030.4030.5030.5031.4030.005,651171,94028261.69
Igrene  SectorPic0.000.0012.3512.5512.5512.8512.452,87936,19212108.90
Rootfruit  SectorPic0.000.007.707.957.958.107.9010,37782,5402848.69
Orezone  SectorPic0.000.000.610.630.620.670.60195,728122,3292636.95
Aptahem  SectorPic0.000.008.458.808.408.458.401,79115,084465.47
PExA  SectorPic0.000.005.805.955.956.005.854,99029,71711 54.89
MedicPen TO 3  SectorPic0.000.000.1450.1930.1950.1950.14526,0293,8133 
Yield Life Science  SectorPic0.000.005.205.505.305.855.1010,16954,7071179.35
Mälaråsen  SectorPic0.000.00112.00116.00113.00113.00113.003,000339,0001303.97
MenuCard Binfo SectorPic0.000.002.342.402.402.412.3425,17160,420919.63
Challenger Mobile TR Binfo SectorPic0.000.000.0030.0040.0040.0060.001765,6002,57113 
Archelon B  SectorPic(0.001)-0.430.230.2320.2320.2330.221137,14530,85514 17.78
GoldX  SectorPic(0.001)-0.560.1710.1770.1780.1790.166460,09378,6312623.57
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
AcouSort  SectorPic(0.05)-0.578.658.708.708.808.4034,682297,9676865.36
Safe at Sea  SectorPic(0.05)-0.598.458.508.458.458.451,35011,408327.07
Alteco  SectorPic(0.01)-0.671.431.491.491.491.451,8122,631340.67
NFO Drives  SectorPic(0.002)-0.750.2540.2630.2660.2680.25394,33824,491963.31
Sivers IMA  SectorPic(0.05)-0.796.256.306.306.506.3060,095384,75241263.89
Toleranzia  SectorPic(0.05)-0.835.855.955.955.955.851,6759,806347.56
Eurocon Consulting  SectorPic(0.05)-0.905.505.555.505.655.5016,78692,53712230.05
Hybricon  SectorPic(0.02)-0.902.142.202.202.272.2013,08428,9631432.66
Oncology Venture  SectorPic(0.40)-1.0338.7039.4038.6039.8038.5021,760841,84432388.89
Eurocine Vaccines  SectorPic(0.04)-1.043.803.863.803.883.77120,275460,98953203.14
Recyctec BTA Binfo SectorPic(0.03)-1.062.802.922.802.842.8010,00028,2456 
Litium  SectorPic(0.10)-1.138.758.908.759.008.751,60314,027557.70
Absolicon  SectorPic(2.00)-1.14168.50173.50173.50175.50167.00628107,85017165.26
RhoVac  SectorPic(0.10)-1.178.458.608.458.608.4513,172112,1521468.98
Ortoma B  SectorPic(0.40)-1.2031.9033.0032.8033.0031.908,666282,21516 374.33
BrainCool  SectorPic(0.10)-1.208.208.308.208.558.2012,600104,71229191.98
Motion Display  SectorPic(0.20)-1.2116.3016.5016.3016.7015.909,405154,30624169.45
Sydsvenska Hem  SectorPic(1.25)-1.21101.25102.00101.75103.00101.252,188224,17711244.20
Cherry B  SectorPic(4.00)-1.23319.50320.00320.00326.50318.0015,6755,044,274517 5,523.54
IMINT Image Intelligence  SectorPic(1.00)-1.2777.5077.7577.5079.5075.75112,3498,709,608511684.89
Recyctec B  SectorPic(0.04)-1.323.013.043.003.123.002,0856,2739 47.64
PharmaLundensis  SectorPic(0.10)-1.387.007.157.157.257.0010,65576,09317134.39
SensoDetect  SectorPic(0.03)-1.501.891.971.971.991.8717,57133,5981935.30
DexTech Medical  SectorPic(0.40)-1.5026.2026.5026.2027.6026.201,18131,3117386.52
Envirologic B  SectorPic(0.05)-1.593.003.093.093.093.017,10521,8315 23.55
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Slottsviken B  SectorPic(0.01)-1.640.590.600.600.620.60152,71794,34914 17.28
Redsense  SectorPic(0.30)-1.6717.7017.9017.7018.1017.4023,243410,24226166.22
Hamlet Pharma  SectorPic(0.15)-1.738.508.608.508.808.5039,553342,33959260.31
IDL Biotech B  SectorPic(0.05)-1.752.632.802.802.802.80200560.02 76.55
Zenergy  SectorPic(0.10)-1.775.555.605.555.655.508,36346,6871186.09
Beowulf Mining SDBinfo SectorPic(0.02)-1.821.081.091.081.121.063,150,6403,403,022445542.84
Cefour B  SectorPic(0.10)-1.855.255.305.305.505.305,56529,83417 51.90
HomeMaid B  SectorPic(0.30)-1.8915.4015.7015.6016.2014.9050,812782,55083 284.57
AppSpotr  SectorPic(0.20)-1.9010.3510.7010.3010.8510.1011,357118,4302297.74
MedicPen  SectorPic(0.03)-1.921.531.551.531.621.5360,35894,44922128.72
Spago  SectorPic(0.25)-1.9212.3512.7512.7512.7512.353,69445,8148109.68
EQL Pharma  SectorPic(0.20)-2.258.658.858.709.008.6012,733111,51515216.73
Sealwacs  SectorPic(0.20)-2.297.758.658.558.757.704473,694426.29
Gabather  SectorPic(0.25)-2.3910.1510.2510.2010.5510.1522,721234,18152150.19
SynAct  SectorPic(0.15)-2.406.056.106.106.356.0019,174117,3953974.79
Lovisagruvan  SectorPic(1.75)-2.5068.2569.0068.2570.0068.002,039139,79218233.18
Botnia Exploration  SectorPic(0.07)-2.502.642.732.732.862.66130,022358,23659252.83
ECOMB  SectorPic(0.03)-2.780.9851.051.051.071.0123,03023,587712.05
Cline Scientific B  SectorPic(0.25)-2.848.208.558.558.608.3510,84491,05312 64.13
Amnode  SectorPic(0.012)-3.040.3830.3840.3830.390.37125,81447,7511425.41
Pharmacolog  SectorPic(0.35)-3.0811.0511.3011.0011.3510.957,02477,2831243.22
Alzinova  SectorPic(0.50)-3.0915.7016.0015.7016.2015.704,96578,3291286.01
Transferator B  SectorPic(0.04)-3.101.251.311.251.251.1310,29012,8154 27.54
EasyFill B  SectorPic(0.35)-3.3710.1010.1510.0510.4010.0036,391368,00778 587.46
Jojka  SectorPic(0.09)-3.462.512.602.512.512.466161,526224.04
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Xtranet  SectorPic(0.03)-3.570.810.840.810.8450.81118,78097,1721121.28
True Heading B  SectorPic(0.01)-3.640.260.2650.2650.280.25961,74116,2288 18.15
Double Bond Pharmaceutical  SectorPic(0.25)-3.686.206.656.556.806.5519,264129,13817111.64
HQ  SectorPic(0.02)-3.740.510.5250.5150.530.50269,241139,45324245.38
Cereno Scientific  SectorPic(0.30)-4.007.207.407.207.557.2023,270171,84521 79.13
Axonkids  SectorPic(0.30)-4.117.007.207.007.356.9547,826339,2363367.90
VibroSense Dynamics B  SectorPic(0.70)-4.2715.6016.1015.7016.5015.701,25820,5826117.22
Genesis IT  SectorPic(2.25)-4.2950.2550.5050.2561.5048.8028,5621,523,808118477.38
Sjöstrand Coffee B  SectorPic(0.12)-4.442.572.592.582.582.58152392.2216.21
Real Heart  SectorPic(0.60)-4.6312.3012.7012.3513.2012.352,00725,74111137.78
Redwood Pharma  SectorPic(0.35)-4.737.057.207.057.107.0512,57188,6311335.24
Shortcut Media  SectorPic(0.35)-4.766.857.007.007.657.0066,542472,6917155.22
Dalsspira Mejeri  SectorPic(0.55)-4.8210.9011.4010.8511.8010.853,16635,3401229.92
Ambia  SectorPic(0.70)-5.0013.3013.7513.3014.5513.3034,014480,4923334.49
Peptonic Medical  SectorPic(0.50)-5.009.509.609.5010.359.3082,444804,77992195.73
Medfield  SectorPic(0.35)-5.156.456.756.456.756.452,47215,9455111.16
C Security  SectorPic(0.035)-5.190.640.650.640.670.6428,02818,32599.69
Miris Holding  SectorPic(0.002)-5.260.0360.0370.0360.0380.0365,445,698197,6385357.32
Biotech-IgG B  SectorPic(0.005)-5.260.090.0940.090.0950.09213,65019,43310 19.68
Phase Holographic  SectorPic(1.20)-5.5820.1020.3020.3021.9019.6048,200983,112110234.45
RLS Global  SectorPic(0.55)-5.619.259.359.259.809.1012,057112,44722504.49
Tourn International  SectorPic(0.75)-5.7512.3012.3512.3013.0012.306878,536889.54
Parans Solar Lighting  SectorPic(0.26)-6.064.034.054.034.204.0375,699308,6994956.46
Community Entertainment  SectorPic(0.32)-6.694.505.154.465.103.9413,37363,076158.91
Aerowash Binfo SectorPic(0.90)-6.9212.1512.9512.1013.0012.055,69468,95210 26.90
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
ahaWorld  SectorPic(0.27)-7.403.373.383.383.613.11211,155695,89210042.44
Josab International  SectorPic(0.24)-7.452.993.212.983.212.9841,230125,30513169.40
RLS Global TRinfo SectorPic(0.003)-8.570.0320.040.0320.0830.028688,57224,32078 
Dignita  SectorPic(0.85)-9.448.208.958.158.558.159,50080,966629.75
QuickCool TO 1info SectorPic(0.038)-9.770.3170.4150.3510.3550.3514,7501,6792 
SynAct TO 1info SectorPic(0.059)-15.570.320.3490.320.320.322,600832.04 
Slottsviken A  SectorPic  1.101.351.01    0 5.11
Klick Data B  SectorPic  7.208.207.35    0 17.99
European Institute of Science B  SectorPic  0.520.5550.515    0 4.17
Novus Group  SectorPic  2.843.032.80    029.04
Transferator A  SectorPic  1.231.511.50    0 45.01
New Equity Venture International B  SectorPic  75.0077.5075.00    0 218.32
Wonderful Times Group  SectorPic  9.009.809.00    021.63
Interfox Resources THSectorPic    8.289    0488.26HALTED
Acrinova  SectorPic  49.0053.7553.25    0237.50
Sleepo  SectorPic  2.312.672.24    014.10
Sealwacs TO 1  SectorPic  0.2611.640.186    0 
Litium TO 1info SectorPic  0.0860.170.28    0 
WntResearch TO 2info SectorPic  9.7012.9012.00    0 
Redwood Pharma TO 1info SectorPic  0.1510.2980.299    0 
Zenergy TO 1info SectorPic  0.7450.850.82    0 
Envirologic TO 1 Binfo SectorPic  0.300.590.325    0 
Envirologic TO 2 Binfo SectorPic  0.3360.500.60    0 
Challenger Mobile BTA Binfo SectorPic  0.041      0 
PharmaLundensis BTUinfo SectorPic  0.062      0 
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
PlayHippo BTAinfo SectorPic  0.01      0 
RLS Global BTAinfo SectorPic  0.75      0 
Vanliga listan

Observationslista     info

Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
WiemainfoOBSectorPic0.116.251.791.851.871.891.7161,138111,8732174.63
Lucent OilinfoOBSectorPic0.050.696.957.257.257.706.901,85413,2311120.19
Oden ControlinfoOBSectorPic  2.152.252.10    012.71



  • Mäster Samuelsgatan 42
  • 111 57 Stockholm
  • Telefon: 08 - 511 68 000
  • info(snabel-a)aktietorget(punkt)se